Öğrenci Projeleri

Abdullah Gül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde öğrenciler aldıkları derslerde projeler yapmaktadır. Proje için öğrencilere imkanlar sağlanırken derslerde verilen teorik eğitimin uygulanması sağlanmaktadır. Böylelikle öğrenciler iş yaşamına hazır, alanında yetkin ve özgüveni yüksek olarak mezun olmaktadır.

Aşağıda 2018 yılında mezun olmuş olan öğrencilerimizin bitirme projelerine ait sunumları görebilirsiniz. 

Şükrü Yasin Güven ve Umut Yapır ASELSAN’da yaptıkları “Savunma Sanayinde Tedarikçi Değerlendirme Süreci: Kriter Kümesi Optimizasyonu” isimli projede ASELSAN’ın tedarikçilerini seçme ve değerlendirme sürecinde kullandığı kriter kümesinin makine öğrenmesi, istatistik ve matematiksel programlama modelleri ile sayı ve nitelik olarak eniyilenmesini hedeflerken, ASELSAN’ın tedarikçi değerlendirme sürecinde kullanılan insan ve finans kaynaklarından yarı yarıya tasarruf edilmesini sağladılar. 

Bu proje Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği (YA/EM) Öğrenci Proje Yarışması’nda finalist oldu. Bu yıl 38’incisi düzenlenecek yarışmada, AGÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencileri Umut Yapır ve Şükrü Yasin Güven tarafından yürütülen “Savunma Sanayinde Tedarikçi Değerlendirme Süreci: Kriter Kümesi Optimizasyonu” isimli bitirme projesi, yarışmanın 8 finalisti arasında yer aldı.

Öğrencilerimiz bitirme projelerini ayrıca Turkcell, Ditaş ve FNSS şirketlerinde tamamladılar. 

Bitirme projelerinin 3’ü TÜBİTAK tarafından desteklenmektedir.