Danışma Kurulumuz

 

 

Prof.Dr.Pınar KESKİNOCAK

Georgia Institute of Technology (GATECH), ABD

Pınar Keskinocak ABD’de bulunan Georgia Teknik Enstitüsünde William W. George kürsüsü ve Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümünde Professörlük derecesine sahiptir. Aynı üniversitenin İnsani Yardım Lojistiği Merkezinin hem kurucuları hem de yöneticileri arasında yer almaktadır. Bunun yanında, Sağlık Sistemleri Merkezinde de müdür yardımcısı olarak akademik hizmetlerine devam etmektedir.

Kendisinin araştırma alanları; yöneylem araştırması ve yönetim biliminin toplumsal düzeydeki uygulama alanları (özellikle sağlık ve insani yardım uygulamaları), tedarik zinciri yönetimi, fiyatlama ve gelir yönetimi ve lojistik/ulaşımdır. Ayrıca; otomotiv, yarı iletken, kağıt üretimi, baskı, sağlık, otel ve havayolu gibi farklı sektörlerde çok fazla sayıda proje yürütmüştür. Araştırma çalışmaları; Operations Research, Management Science, Manufacturing & Service Operations Management, Production and Operations Management, IIE Transactions, Naval Research Logistics ve Interfaces gibi saygın akademik dergilerde yayınlanmıştır.


 

Deniz ŞAHİN

Türkiye ve Kafkasya Lojistik Grubu Yöneticisi, Procter & Gamble (P&G) Türkiye

Deniz Şahin 1994 senesinde Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Lisans programını tamamlamıştır. 1994 – 1997 arasında IAS BUSINESS SYSTEMS CONSULTING firmasının İstanbul ofisinde Sistem analisti ve Satış danışmanlığı görevlerini üstlenmiştir. 1998 – 1999 senelerinde SAP TURKIYE’de eğitmenlik ve danışmanlık yapmıştır. 1999 – 2000 yıllarında FOKUS DAGITIM VE TIC. A.S.’nde Lojistik Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2001 yılından itibaren PROCTER & GAMBLE şirketine katılmış ve halen aynı firmada Tükiye ve Kafkasya Lojistik Grup Yöneticiiliği görevini üstlenmektedir.


 

ANIL YILMAZ

Genel Müdür, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü

Ortaokul ve lise eğitimini TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesinde tamamladı. 1992 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1995 yılında Bilkent Üniversitesinde ekonomi yüksek lisansı, 2002 yılında Owen Graduate School of Management’da e-ticaret ve finans ağırlıklı MBA derecelerini aldı. 1993 yılında planlama uzman yardımcısı olarak Devlet Planlama Teşkilatında göreve başladı. Telekomünikasyon, elektronik ve elektrikli makineler sektörleri uzmanlığı, özelleştirme, imalat sanayisinde devlet yardımları, kamu yatırımları, proje yönetimi ve stratejik planlama konularında planlama uzmanlığı görevlerini yürüttü. DPT Müsteşar danışmanlığı, ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı danışmanlığı, Stratejik Planlama Dairesi Başkanlığı, Kurumsal ve Stratejik Yönetim Dairesi Başkanlığı  görevlerinde bulundu. Başta DPT Müsteşarlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü olmak üzere çok sayıda kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşu için kurumsal ve tematik strateji geliştirme çalışmalarını yönetti. Yarı zamanlı üniversite öğretim görevlisi olarak e-ticaret, sistem analizi ve tasarımı dersleri vermiştir. Eylül 2011 tarihinden bu yana Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Avrupa Verimlilik Merkezleri Birliği Başkan Yardımcısı ve Dünya Verimlilik Bilimi Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyesidir.

Anıl Yılmaz, 1970 Ankara doğumlu,  evli ve 2 çocuk babasıdır. 


 

 

Prof. Dr. Bopaya Bidanda

Prof.Dr. Bopaya Bidanda, 1976 yılında Hindistan’da bulunan Ulusal Teknoloji Enstitüsü (National Institute of Technology)’nün Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde lisans, 1983 yılında Western Carolina Üniversitesi (Western California University)’nin Bilim&Teknoloji Fakültesi’nde yüksek lisans ve  1987 yılında Pennsylvania Devlet Üniversitesi (The Pennsylvania State University)’nin Endüstri ve Yönetim Sistemleri Mühendisliği Bölümü’nde doktora eğitimini tamamlamıştır.

Prof. Bidanda, Üretim Sistemleri, Tersine Mühendislik, Ürün Geliştirme ve Proje Yönetimi alanlarında araştırmalar yapmaktadır. Şu ana  kadar 10 kitap yazmış, 100’ün üzerinde uluslarasası makale yayımlamıştır. Son olarak editörlüğünü yaptığı iki kitap, Tıp Uygulamalarında Sanal Prototipleme ve Biyoüretim ile Biyomalzemeler ve Prototipleme Uygulamaları olup Springer tarafından basılmıştır. Prof. Bidanda, Asya, Güney Amerika, Afrika ve Avrupa’da çok sayıda davetli konuşmalar yapmıştır.

Prof. Bidanda, halen Pittsburgh Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir. Prof. Bidanda, Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanları Konseyi Başkanı ve Endüstri Mühendisleri Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. Hindistan’daki ve Güney Amerika’daki birçok üniversitenin danışma kurulunda yer almaktadır.

Prof. Bidanda, halen Endüstri Mühendisleri Enstitüsü Üyesi ve ABET (Accreditaion Board of Engineering and Technology) Mühendislik Akreditasyon Komisyonu’nın temsilcisi olarak görev yapmaktadır. 2004 yılında, J. William Fulbright Yabancı Burslar Kurulu ve ABD Devlet Bakanlığı tarafından, Fulbright Kıdemli Uzmanı olarak görevlendirilmiştir. 2012 yılında, Amerikan Mühendislik Eğitimi Topluluğu tarafından verilen John Imhoff Global Mükemmellik Ödülü ile Mühendislik Eğitimi Toplulukları Uluslararası Federasyonu tarafından verilen Global Mükemmellik Ödülü’nü almıştır. 2013 yılında da, Endüstri Mühendisleri Enstitüsü tarafından verilen Albert Holzman  En İyi Eğitici Ödülü’nü almıştır. Mühendislik eğitimine yapmış olduğu hizmetlerin anısına, Tıp Topluluğu ve Pittsburgh Üniversitesi tarafından, 2014  Üstün Hizmet Ödülü’nü almıştır. 


 

ORHAN GENCEL

Teknoloji Satış Yöneticisi, ORACLE

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Orhan Gencel, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü’nde Bilişim Sistemleri Yüksek Lisansı’nı tamamlamıştır.

Kariyerine 2000 yılında Roketsan AŞ’de endüstri mühendisi olarak başladıktan sonra sırasıyla aynı şirkette danışmanlık, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevliliği, ODTÜ Teknokent’te kurulan bir girişim şirketinde ortak müdürlük görevlerinde bulunmuştur.

2005-2012 yılları arasında,  Intel Türkiye bünyesinde “Perakende Pazarlama Sorumlusu”, “Pazar Analisti”, “Eğitim Sorumlusu”,  “Anadolu Kanal Satış Yöneticisi” ve son olarak da, kamu ve kurumsal müşterilerden sorumlu “İş Geliştirme Müdürü” pozisyonlarında çalışmıştır.

Eylül 2012’den itibaren, Oracle Türkiye bünyesinde “Teknoloji Satış Yöneticisi” olarak çalışmakta olup, kamu kurumlarına ve büyük şirketlere bilgi işlem altyapısı projeleri geliştirmektedir. Düzenli olarak spor yapmaktadır ve fırsat buldukça bahçe işleriyle ilgilenmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.


 

Doç. Dr. Süleyman KARABÜK

School of Industrial Engineering, University of Oklohoma, ABD

Süleyman Karabük Endüstri Mühendisliği alanında Orta Doğu Teknik Universitesinden lisans ve Bilkent Universitesinden yüksek lisans dereceleri kazanmıstır. Ardından, 2001 yılında aynı alanda Amerika Birleşik Devletlerinde (ABD) Lehigh Universitesinden doktora derecesi elde etmiştir. 2003 yılından beri, ABD de Oklahoma Universitesinde, Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümünde çalışmakta ve Doçent ünvanı ile mesleğini sürdürmektedir. Süleyman doktora sonrası Milliken & Co. adlı firmada yöneylem araştırması uzmanı olarak da çalışmıştır.

Süleyman Karabük araç rotalama, yerleşim seçimi, ve tahliye gibi büyükolçekli lojistik problemleri üzerine araştırmalarını sürdürmektedir. Bu araştırmaların önemli bir kısmında endüstri ile yakın işbirliğine girmiştir. Beraber çalıştığı firmalar arasinda ‘Trinity Industries’, ‘Tulsa Transir Authority’, ve BNSF demiryolu şirketleri sayılabilir. Süleyman ın makaleleri içlerinde IIE Transactions, Operations Research, Transportation research, ve IEEE Software in olduğu birçok akademik dergide yayınlanmıstır. OU da en iyileme, üretim zinciri, ve karar destek sistemleri alanlarında lisans ve yüksek lisans alanlarında ders vermektedir.


 

Neslihan CENK

Regülasyon Uzmanı, Türk Telekom

Neslihan Cenk 2009 yılında Bilkent Üniversitesi’nin Endüstri Mühendisliği Bölümünün Lisans Programından mezun oldu. Yine aynı üniversite ve bölümün Yüksek Lisans Programını “Artificial Neural Network Modeling and Simulation of In-Vitro Nanoparticle-Cell Interactions” adlı tez çalışması ile tamamladı. Bu dönemde, öğrenim gördüğü bölümde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Haziran 2010 tarihinde Türk Telekom şirketine geçiş yaptı. 2015 yılı itibariyle bu şirkette regülasyon uzmanı olarak çalışmaktadır. Haziran 2014’den beri İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı sertifikasına da sahiptir. Uzmanlık alanları; simülasyon ve tahmin modelleri, rekabetçi zeka, bilgi teknolojisinin telekomünikasyon ve sosyal-politik-iş dünyası konularındaki uygulamaları bulunmaktadır.


 

 

Ayten PAŞAYİĞİT

Yönetici Ortak, Sabri Paşayiğit Design Office

Started her career at Borusan Logistic in a Management Trainee Programme and was promoted to Operations & Customer Relations Manager in Iran by end-2007. Implemented 6 Sigma Projects as an Executive Green Belt (DMEDI & DMAIC) to assist new business development in North Africa, Middle East and CIS. Played a pivotal role in establishing Borusan presence in Dubai, Iran, Algeria and Kazakhstan and navigated legal landscape and developed new business. 

On Feb , 2009 she moved to  Dubai, and started to work as account manager at leading Japanese mobile services company NTT Docomo’s fully owned subsidiary Docomo Intertouch, managing relationship with regional clients comprising hospitality chains Ritz-Carlton, Movenpick, and Marriott in UAE, Bahrain and Kuwait. 

End of 2009 she started in Unilever ,Middle East Gulf HeadOffice, Dubai, UAE as Marketing & Sales Operations Planning Manager , Responsible for Sales and Operations Planning (S&OP) for Gulf. Managing statistical forecasting process using Baseline forecasting model. Launched Baseline forecasting for over 800 regular SKUs. Implemented Demand Planning Solution using SAP/APO- Advanced Planner and Optimizer . As a short assignment role , she worked as Assistant Brand Manager , House Hold Care, GULF. Responsible of World leading bleach brand “Domestos” Market Launch in GULF region and JIF Brand management . Then she took role as Regional Innovation Planning Manager for Hair category in North Africa and Middle East Gulf . Responsible of innovation plans for next 5 years and collaborate between local execution plans with global market plans by managing full process from innovation decision till  the product lands to the targeted market. During this process, she was regularly monitoring the capacity of factories, managing the 3rd party production globally. 

After strong experience in cooperate business in global level, beginning of 2014 she joined to her brother’s company  SPDO as Managing Partner.   Starting by business strategy management, she focused on developing the business in global level by keeping same quality and standards and presenting SPDO brand in global platforms.

She is an industrial engineer graduated from Galatasaray University in 2006. She studied her high school in Kayseri Science High School.